• Karol okrasa z mikrofonem
  • Karol okrasa z publicznością
  • Karol Okrasa z publicznością
  • Karol Okrasa podczas nakładania potrawy
  • Grupa uczniów technikum gastronomicznego z Karolem Okrasą

W dniu 22 marca 2018 roku gościł w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie jeden z najbardziej znanych i cenionych mistrzów kulinarnych, Karol Okrasa.  Nasza szkoła od lat kształci uczniów w kierunkach gastronomiczno – hotelarskich i stara się  jak najlepiej i w pełni profesjonalnie przygotować uczniów do wykonywania wyuczonego zawodu. W tych działaniach bardzo pomaga możliwość łączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną poprzez stosowanie oryginalnych i innowacyjnych metody nauczania, a zarazem promocji szkoły. Jedną z nich jest już niemal tradycyjna wizyta, zaprzyjaźnionego ze szkołą, wybitnego kucharza, jakim jest Karol Okrasa. 

Tak jak w poprzednich latach  Mistrz wraz z uczniami klas gastronomicznych ZSP nr 2 przygotował w ramach Tygodnia z Dwójką niezwykły kulinarny pokaz, który zgromadził  gimnazjalistów z  Krotoszyna i okolic, uczniów SP nr 4 oraz specjalnych gości – przedszkolaki ze znajdującego się w sąsiedztwie szkoły Przedszkola nr 1 Miś Uszatek.  To dla nich, pod czujnym okiem znakomitego gościa, przyszli mistrzowie kuchni  z ZSP nr 2  przygotowali pyszne naleśniki, pizzę i wyborne napoje, którymi potem mogli się raczyć zaproszeni gimnazjaliści  i maluchy.

Oprócz kulinarnego pokazu Karol Okrasa bardzo ciekawie i zajmująco opowiadał o tym jak ciekawy i pasjonujący może być zawód kucharza. Zachęcał uczniów do inwestowania w siebie, w naukę i  w doskonalenie swoich umiejętności. Podkreślał, że właśnie gastronomia może być tym polem, na którym rozwiną swój talent i  zainteresowania.  Mistrz uważa, że zawód kucharza jest zawodem przyszłościowym, dającym szerokie możliwości doskonalenia umiejętności technicznych i wiedzy w branży gastronomicznej a także stwarzającym  świetne pole do  rozwoju osobistego. Zaznaczył przy tym, że dobrym kucharzem zostanie tylko ten, dla którego gotowanie to pasja i miłość, bo dopiero wówczas będzie odczuwał satysfakcję z wykonywanej pracy.

Pokaz kulinarny i możliwość spotkania się z popularnym, znanym z ekranów mistrzem kuchni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zgromadzeni uczniowie byli zachwyceni sposobem przekazywania wiedzy przez Karola Okrasę i sposobami przyrządzania przepysznych dań. Entuzjazm zgromadzonych wzbudziło zwłaszcza nie tylko to, że znany kucharz  bardzo chętnie i w zrozumiały sposób dzielił się swoją wiedzą zawodową, lecz także jego życiowe podejście do nauki, pracy i osiąganych sukcesu. 

Spotkanie z Karolem okrasą naocznie uświadomiło wszystkim, że warto być kucharzem, warto rozwijać swoje pasje, warto podążać za marzeniami, ale przede wszystkim warto być uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.